Dotace na přeshraniční a nadnárodní spolupráci

Mezinárodní spolupráce

Mezinárodní programy usilují o podporu přeshraniční, meziregionální a nadnárodní spolupráce regionů. Dotace lze získat na územní plánování a regionální rozvoj, šíření znalostí a zkušeností, podporu přeshraniční hospodářské, kulturní a komunální spolupráce, rozvoj cestovního ruchu, podporu vzdělání a sociální integrace, zlepšení dopravní dostupnosti přeshraničního regionu a ochranu životního prostředí.

Přeshraniční spolupráce» více informací

Cílem programů je podporovat přeshraniční spolupráci mezi hraničními regiony NUTS III sousedících s regiony v jiném členském státu. Pro Českou republiku tak existuje operační program (OP) pro přeshraniční spolupráci s Polskem, Saskem, Bavorskem, Rakouskem a Slovenskem.

Interreg V-A Česká republika – Polsko

program je aktuálně otevřený

Nadnárodní spolupráce» více informací

Operační programy nadnárodní a meziregionální spolupráce se zaměřují se na spolupráci mezi veřejnými orgány a institucemi s charakterem veřejných orgánů s cílem výměny a přenosu zkušeností především v oblastech inovací, dopravní dostupnosti, životního prostředí a zvyšování atraktivity měst a regionů. Účelem této spolupráce je zajištění dostupnosti znalostí a nástrojů pro vytváření partnerství.

Program nadnárodní spolupráce Visegrad Fund

program je aktuálně otevřený

Program nadnárodní spolupráce DANUBE

program je aktuálně otevřený

Program meziregionální spolupráce INTERACT III

otevření plánováno na 2016

Program meziregionální spolupráce ESPON 2020

otevření plánováno na 2016

Nejste si jistí, ve kterém operačním programu můžete žádat o dotaci?
Kontaktujte nás, rádi Vám poradíme. Poptávkový formulář zde »